W jakich branżach korzysta się ze sprężarek śrubowych?

Kiedy wymienić filtr do sprężarki?
11 lipca 2019
Generator tlenu – czym jest i jak działa?
9 września 2019

W ostatnim czasie bezolejowe sprężarki śrubowe Boge cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej je poznać. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety mają sprężarki śrubowe bezolejowe i w jakich branżach najczęściej można je spotkać.

Jakie zastosowanie mają sprężarki śrubowe?

Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge doskonale odnajdą się przede wszystkim w tych miejscach, w których nie można pozwolić sobie nawet na pozostawienie niewielkich śladowych ilości oleju w sprężanym powietrzu. W dzisiejszych czasach sprężarki tego typu bardzo często wykorzystywane są między innymi w branży medycznej i farmaceutycznej. Nie można zapominać również o przemyśle chemicznym, w który przestrzegać należy bardzo rygorystycznych norm. .

Bezolejowe sprężarki śrubowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów w oparciu o nowoczesne technologie, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowatorskie sprężarki mogą pochwalić się nie tylko niesamowitą wytrzymałością, ale również efektywnością. Warto wspomnieć również i o tym, że powietrze bezolejowe wymagane jest również w branży elektronicznej i spożywczej. Po urządzenia tego typu powinny sięgnąć przede wszystkim te firmy, które w pierwszej kolejności cenią sobie najwyższy stopień higieny oraz jakość produkcji.

Kolejnym zagrożeniem jest wilgotność powietrza z zewnątrz, które zostaje zasysane. Wtedy to para wodna może dostawać się ze zbiorników sprężonego powietrza i tym samym obniżać skuteczność filtrów.


Sprężarki śrubowe w branży medycznej, spożywczej oraz chemicznej

Jak wspomniano powyżej, bezolejowe sprężarki śrubowe wykorzystywane są na szeroką skalę głównie w branży medycznej. Powszechnie wiadomo zabiegi lekarskie wymagają zachowania wysokiej higieny pracy, dlatego też w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych stosuje się właśnie sprężarki bezolejowe.

W przemyśle spożywczym kluczem do sukcesu jest zawsze to, aby uzyskać zdrowe i smaczne produkty końcowe, dlatego też coraz więcej firm inwestuje w sprężarki bezolejowe, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Nie inaczej jest również w przemyśle chemicznych, gdzie wymagana jest idealna czystość produktu, dzięki czemu można uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przemysł tekstylny i naftowy

Aktualnie wiele przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że bezolejowe sprężarki śrubowe Boge odgrywają ważną rolę również w przemyśle tekstylnym. To właśnie dzięki tym urządzeniom można zwiększyć wydajność produkcji, podwyższyć jakość tkanin i zmniejszyć odpady. Bezolejowe sprężarki wykorzystywane są także na szeroką skalę w przemyśle naftowym i gazowym, gdzie wymagany jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.


Zalety bezolejowych sprężarek śrubowych

Bezolejowe sprężarki śrubowe jak sama nazwa wskazuje nie potrzebują oleju, dlatego też są przyjazne dla środowiska. Dla wielu osób olbrzymią zaletą tych urządzeń jest także dość niewielka waga i rozmiar, dzięki czemu można je bez żadnego większego problemu przenosić z jednego miejsca na drugie. Koleją korzyścią posiadania tego typu sprężarek jest ich prosta obsługa, dzięki czemu bez żądnego problemu może skorzystać praktycznie każdy. Opisując największe zalety nowoczesnych bezolejowych sprężarek śrubowych, warto wspomnieć także o energooszczędności, która w dzisiejszych czasach odgrywa bardzo ważną rolę.

Sprężarki śrubowe Boge - charakterystyka

Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge charakteryzują się bardzo niskim poziomem wibracji i dość cichą pracą, dzięki czemu bez żadnego większego problemu mogą działać w warunkach pracy ciągłej. Sprężarki zaprojektowane zostały w taki sposób, aby poradzić sobie nawet w najbardziej wymagających sektorach przemysłu. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że bezolejowe sprężarki śrubowe są bardzo tanie w utrzymaniu. Wynika to oczywiście z tego, że nie generują one wysokich kosztów związanych na przykład z wymianą oleju.