Jaką sprężarkę śrubową wybrać?
25 października 2018
Jak działa sprężarka śrubowa?
12 grudnia 2018

Sprężarki tłokowe są jednymi z najstarszych używanych na rynku. Można je nazwać swoistym prekursorem wśród wszystkich sprężarek. Również firma BOGE ma w swojej ofercie sprężarki tłokowe bezolejowe o świetnym wykonaniu oraz wysokiej trwałości.

Co to jest sprężarka tłokowa?

Sprężarka tłokowa to najstarszy i najczęściej spotykany rodzaj sprężarki. Występuje ona w wersji jedno – lub dwustopniowej. Co więcej, sprężarki te mogą występować także ze smarowaniem olejowym lub w postaci bezolejowej. Liczba cylindrów w różnych układach także może się od siebie różnić. Funkcjonowanie sprężarki tłokowej opiera się na zwiększeniu ciśnienia gazu, które powstaje w wyniku ruchu tłoka w cylindrze. Działanie sprężarki tłokowej można porównać do funkcjonowania równie popularnej pompy tłokowej.

Sprężarka tłokowa bezolejowa — co to jest?

Pierścienie bezolejowej sprężarki tłokowej zazwyczaj wykonywane są z policzterofluoroetylenu (PTFE), ale występuję także pierścienie węglowe, teflonowe. Wkłady teflonowe mogą występować także w cylindrach. Mogą one funkcjonować bez smarowania olejowego, które występuje w ich tradycyjnych odpowiednikach. Zawdzięczają to dzięki wykorzystaniu materiałów smarnych. Dzięki temu koszty eksploatacyjne są znacznie niższe niż w przypadku sprężarek tłokowych.

Jaką sprężarkę wybrać?

Dobrym wyborem będą z pewnością sprężarki tłokowe bezolejowe Boge. Są one wykonane z trwałych matriałów wysokiej jakości. W parze z dobrymi materiałami idzie solidne wykonanie. Dzięki temu sprężarki tłokowe bezolejowe są bezpieczne i mogą być wykorzystywane przez długi czas. Co więcej, są one przystosowane do pracy w różnych warunkach. W związku z tym nadają się do wszelkich zastosowań przemysłowych. Sprężarki tłokowe bezolejowe gwarantują także obniżenie kosztów eksploatacji bez spadku skuteczności i wydajności. Jak łatwo się domyślić takie sprężarki nie generują potrzeby używania substancji smarujących. Sprężarka tłokowa marki Boge będzie zatem z pewnością wyborem dobrym i przemyślanym.

Skorzystaj z usług

Oprócz wysokiej jakości produktów firma BOGE oferuje także doradztwo w kwestii wyboru produktu, który będzie spełniał oczekiwania danego klienta. Zespół profesjonalnych doradców pomaga wybrać produkt, który będzie odpowiedni dla danego użytkownika. Co więcej, nie należy pamiętać, że wszystkie produkty firmy BOGE spełniają wymagania w zakresie normy ISO 8573-1. Oznacza to, ze sprężone powietrze jest całkowicie wolne od cząsteczek oleju. Dzięki temu jakość pracy realizowana przez sprężarki jest znacznie wyższa w stosunku do tej wykonywanej przez sprężarki olejowe. Jest to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy mogą zwracać coraz większą uwagę na jakość sprężonego powietrza wykorzystywaną w swoich procesach produkcyjnych.

Wybór sprężarki bezolejowej może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w związku z coraz bardziej trudnymi do osiągnięcia wymogami dotyczącymi sprężarek. Dlatego warto pamiętać, że sprężarki tłokowe bezolejowe Boge wszystkie te restrykcyjne wymagania spełniają.