Jaką sprężarkę śrubową wybrać?

Pneumatik S.A. z certyfikatem JAKOŚĆ ROKU Brąz
25 lipca 2017
Sprężarka tłokowa bezolejowa
30 listopada 2018

Zazwyczaj do wykonania wielu prac potrzebujemy profesjonalnego sprzętu. Czasem okazuje się, że jest nim sprężarka śrubowa. Podejmując decyzję o jej zakupie, trzeba zwrócić uwagę na jej unikalne cechy, a następnie dostosować je do swoich potrzeb oraz wymagań. Nie dla wszystkich jest to proste, ale tylko dobrze dobrana sprężarka naprawdę się przyda i będzie służyć odpowiednio długo.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając sprężarkę śrubową?

Warto na pewno zwrócić uwagę na reputację producenta. Co prawda nie jest to najważniejsze, ale jednak byłoby dobrze w swojej ocenie pokierować się jego udziałem w rynku, a także opiniami klientów, szczególnie tych, do których mamy zaufanie.

Bardzo ważną sprawą jest tu trwałość sprężarki. Korzystnie będzie zorientować się, jak długo możliwa jest bezawaryjna praca. Trzeba wybrać taki model, który psuje się możliwie najrzadziej.

Kolejna sprawa to jakość i kompatybilność sprężarki z systemem wytwarzania oraz dystrybucji sprężonego powietrza. Trzeba wobec tego sprawdzić, jakie systemy już się posiada i czy nowe urządzenie będzie można bez problemu zaimplementować w posiadanej strukturze.


Wybierając sprężarkę śrubową, należy koniecznie zwrócić uwagę na cechy produktu – osiągi urządzenia, a także zastosowane rozwiązania techniczne, które mają wpływ na jego ekonomiczność i funkcjonalność. Warto też funkcje urządzenia jednego producenta porównać z funkcjami i rozwiązaniami technicznymi u innego. Tym sposobem będzie można wybrać najlepszą sprężarkę na rynku w określonej cenie.

Pomijając bardziej techniczne sprawy, warto jeszcze uwzględnić okres gwarancyjny. Daje to poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie awarii nie będzie trzeba płacić za naprawę.

Ważną sprawą jest tu na pewno hałas urządzenia. Niski poziom hałasu sprężarki wpływa przede wszystkim korzystnie na komfort pracy. Niektóre sprężarki śrubowe posiadają regulację wydajności, trzeba wobec tego sprawdzić, które z tych urządzeń nią dysponują.

Moc sprężarki ma ogromne znaczenie. Należy porównać ją z oczekiwaniami względem tego urządzenia i wybrać taką, która dla określonych prac będzie najlepsza. Warto wybrać sprężarkę śrubową, która jest z jednej strony wydajna, a z drugiej zaś ekonomiczna. To na pewno przyczyni się do wieloletniej pracy urządzenia i szeregu korzyści płynącego z tego faktu.


Czy cena ma znaczenie?

Wybierając sprężarkę śrubową lub inną, niektórzy zwracają uwagę na jej cenę. Ta ma dla wielu kluczowe znaczenie. Nie są to tanie urządzenia, ale cena nie jest najważniejsza. Po co inwestować w tani sprzęt, który nie posiada potrzebnych funkcji, nie jest energooszczędny i najprawdopodobniej z tego właśnie powodu będzie stał bezużytecznie? Czasem trzeba określić budżet, jaki można przeznaczyć na ten cel, jednak wybierając go, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry, funkcje, osiągi i awaryjność. To wiąże się z długotrwałym zdobywaniem informacji, porównywaniem poszczególnych urządzeń i dokonywaniem właściwych wyborów – wyboru najlepszego urządzenia z najlepszych w określonym przedziale cenowym.