Jak działa sprężarka śrubowa?

Sprężarka tłokowa bezolejowa
30 listopada 2018
Jak ustalić kierunek obrotu kompresora?
17 stycznia 2019

W licznych zakładach przemysłowych oraz rzemieślniczych coraz częściej podkreśla się wagę jakości sprężanego powietrza. W związku z tym oferujemy Państwu nowoczesne, bezolejowe sprężarki śrubowe Boge, które zapewniają najwyższej jakości sprężone powietrze.

Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge

Standardowe sprężarki wykorzystują olej jako podstawowy środek do smarowania oraz odprowadzania ciepła. Niesie to ze sobą ryzyko przedostania się do powietrza zanieczyszczeń, co w wielu zakładach produkcyjnych jest zabronione. W związku z tym oferujemy Państwu bezolejowe sprężarki śrubowe Boge, które wytwarzają wysokojakościowe powietrze w zupełności wolne od cząstek oleju.

Alternatywny system odprowadzania ciepła

Pracy sprężarki, oprócz wytwarzania sprężonego powietrza, towarzyszy również produkcja ciepła. Urządzenie musi być zatem wyposażone w system odprowadzania wyprodukowanego ciepła. Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge, do jego odprowadzania, wykorzystują wodę lub powietrze, które są neutralne i nie powodują przedostawania się do powietrza niebezpiecznych związków. Pozwala to nam na spełnienie oczekiwań i wymagań wszystkich naszych klientów.

Rodzaje sprężarek bezolejowych

Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge dzielą się ze względu na rodzaj chłodzenia: z chłodzeniem powietrznym lub wodnym. W sprężarkach z chłodzeniem wodą, zanieczyszczenia chłodzone są wodą, przepływającą przez rury chłodzące, a sprężone powietrze je omywa. Powietrze jest istotne ze względu na swoją rolę przy oczyszczaniu rur. Dzięki zastosowaniu rur o przekroju żebrowanym po stronie tłoczącej i gładkim po stronie wodnej, cały system zyskuje wysoką sprawność.

Czystość powietrza

Zastosowanie w urządzeniu Boge wody lub powietrza do odprowadzania ciepła nie jest jedynym unowocześnieniem, które pozwala nam produkować czyste powietrze. Bezolejowe sprężarki śrubowe Boge posiadają również system wielostopniowej filtracji oraz separacji produkowanych zanieczyszczeń. Woda lub powietrze, które dostarczane są do urządzenia ze źródła zewnętrznego, wypłukuje zanieczyszczenia, uniemożliwiając jednocześnie przedostanie się oleju, bakterii oraz innych cząstek stałych do powietrza.

Model sprężarki dobrany do indywidualnych potrzeb

Bezolejowa sprężarka marki Boge tworzona jest w szerokiej gamie modyfikacji oraz o zróżnicowanych parametrach, które pozwalają dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb i wymagań zakładu produkcyjnego czy rzemieślniczego. Sprężarki marki Boge charakteryzują się wieloma zaletami, m.in.: zapewniają stałość pracy urządzenia przy jednakowym ciśnieniu, produkowane są z wysokojakościowych materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe i pracują efektywnie przez wiele lat oraz ich użytkowanie jest wyjątkowo produktywne, a eksploatowanie tanie. Wszystkie modele bezolejowych sprężarek śrubowych Boge posiadają zaawansowaną i najnowocześniejszą technologię modułu śrubowego.

Pozostałe zalety

Bezolejowe sprężarki śrubowe BOGE mają wiele zalet. Oprócz wymieniowych wyżej, cechują się również wyjątkowo niską ceną w porównaniu do pracy, jaką wykonują urządzenia, a także do zysków, które generują dzięki swojej pracy. Zastosowanie nowoczesnych części przy produkcji urządzeń oraz precyzyjny projekt architektoniczny zapewnia komfortową i ekonomiczną pracę. Wbudowany komputer umożliwia stały wgląd do pracy urządzenia, dzięki niemu można również ocenić stan kompresora śrubowego. Oferowane przez naszą firmę maszyny gwarantują automatyzację procesów oraz zwiększenie efektywności w zakładach produkcyjnych.