Znaczenie filtrów w procesie wytwarzania sprężonego powietrza

Generator tlenu – czym jest i jak działa?
9 września 2019
Zastosowanie generatorów tlenu
13 listopada 2019
filtry

Dzięki współczesnej technice filtracji sprężonego powietrza, która jest niezwykle rozwinięta, możliwe jest dokładne, a przy okazji również ekonomiczne, oczyszczenie powietrza do każdego stopnia czystości. Najwyższy stopień czystości powietrza jest wręcz wymagany przez proces technologiczny, urządzenia czy nawet układ pneumatyczny. Dlatego stosowanie odpowiednich filtrów do sprężarek jest koniecznością, by dostarczyć sprężone powietrze wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Filtry do sprężarek – ich działanie i zastosowanie

Dzisiejsze metody produkcyjne wymagają dostarczania najwyższej jakości sprężonego powietrza. A warto zauważyć, że w wielu firmach czy zakładach produkcyjnych sprężarki narażone są na zasysanie różnych zanieczyszczeń znajdujących się w otoczeniu, takich jak chociażby kurz, brud czy rdza. Z tego też powodu stosowanie odpowiednich filtrów do sprężarek jest wręcz koniecznością.
Dzięki filtrom do sprężarek, które oddzielają cząstki stałe, wodę, aerosole oleju, a nawet opary olejowe, możliwe jest dostarczenie sprężonego powietrza doskonałej jakości. Mogą on być wykonywane z różnych materiałów, w zależności od producenta, co wpływa na ich wydajność i niezawodność oddzielania. Należy zatem pamiętać, że jedynie stosując filtry sprawdzonych, dobrych producentów, możliwe jest skuteczne wyeliminowanie wszelkie zanieczyszczenia.

A zatem filtry do sprężarek mają bardzo duże znaczenie w procesach produkcji, a także przy obniżaniu kosztów działalności. Są bowiem gwarantem utrzymania czystego sprężonego powietrza, a nawet w niektórych przypadkach sterylnego, które wymagane jest na przykład w branży medycznej.

Flirty do sprężarek – dlaczego warto wybierać sprawdzonych producentów?filtry boge

Filtry do sprężarek dobrych, sprawdzonych producentów przynoszą szereg korzyści, takich jak:

• gwarancja najwyższego stopnia czystości sprężonego powietrza, co przekłada się na najwyższą czystość produktów, a to z kolei jest podstawowym wymogiem jakościowym;
• zapobieganie szybszemu zużyciu oraz uszkodzeniu urządzeń wykorzystywanych w firmach i zakładach produkcyjnych;
• podwyższenie sprawności instalacji sprężonego powietrza pod kątem ekonomicznym;
• przedłużenie żywotności tego typu instalacji;
• znaczne obniżenie kosztów produkcji.

Filtry BOGE – jedne z najlepszych na polskim rynku

Jednym z najlepszych filtrów do sprężarek dostępnych na polskim rynku są filtry BOGE, które charakteryzują się wydajną pracą, niskim ciśnieniem dyferencyjnym oraz bardzo wysokim poziomem filtracji. Filtry BOGE doskonale sprawdzają się przy oddzielaniu cząsteczek stałych, aerozoli oleju, wody, a także oparów olejowych. Jakość takiego sprężonego powietrza została zbadana przez niezależnych ekspertów, którzy stwierdzali, że spełnia ono normy ISO 12500-1:2007 i ISO 8573-1:2010.

Konstrukcja filtrów BOGE, która ułatwia przepływ, a także zastosowanie wysokiej jakości materiałów, pozwala utrzymać ciśnienie dyferencyjne na niskim poziomie, przy jednoczesnym braku wpływu na zdolność pochłaniania zanieczyszczeń. Wyraźnie niższe straty ciśnienia filtrów, nie tylko obniżają zużycie energii, ale też poprawiają bilans CO2 produkcji. Filtry BOGE swoją wydajność zawdzięczają między innymi zastosowaniu ergonomicznych włóknin wkładu filtracyjnego wraz z optymalnym płaszczem zewnętrznym.

Firma BOGE jest producentem znanych i cenionych produktów, służących do uzdatniania sprężonego powietrza, na całym świecie. Stosując więc filtry do sprężarek BOGE mamy pewność, że otrzymamy najwyższy stopień czystości sprężonego powietrza.